www.opakowania.press.rzeszow.pl

Tektura falista

Tekst: A A A  |  Drukuj stronę

Tektura falista dwu warstwowa znajduje zastosowania m.in. w transporcie jako opakowania mebli, szkła itd. Jako doskonały materiał chroniący produkt tektura falista znalazła szerokie uznanie właśnie w transporcie jako opakowanie zbiorcze. Głównymi odbiorcami tektury falistej są klienci z branży meblarskiej i spedycyjnej, gdyż ich towary w czasie transportu narażone są na różnego rodzaju uszkodzenia.

Stosowana do tego celu tektura falista dwuwarstwowa składa się z jednej warstwy zbitego, cienkiego oraz gładkiego papieru, a z drugiej karbowanej. Produkowana jest z papierów pozyskiwanych z makulatury. To najczęściej stosowany materiał ochronny służący do wypełniania pustych przestrzeni w przesyłkach. Poza tym tektura falista znakomicie sprawdza się w szeroko pojętych pracach malarskich i budowlanych jako materiał zabezpieczający parkiety, panele lub inne podłoże przed rozlaniem farby, kleju itd. w odróżnieniu od pianek tektura falista tłumi dźwięk, pochłania parę wodną przez to pozwala drewnu oddychać. Jest bardzo dobrym materiałem do wyrównywania podłoża pod panele. Najważniejsza rzeczą jest to, że to produkt całkowicie bezpieczny dla środowiska.

Najlepsze rezultaty ochronne podczas prac remontowych można uzyskać przez rozłożenie tektury na całej powierzchni podłogi. Należy pamiętać, że tektura falista powinna być sklejona na całej długości rozłożonych pasów.

Producenci tektury falistej do łączenia wstęg stosują taśmy samoprzylepne. Przez takie działanie umożliwiają szybką i wydajną wymianę zwojów przyczyniając się do podnoszenia rentowności procesu produkcji. W trakcie procesu produkcyjnego błędy powstające przy łączeniu końcówek zwojów mogą przyczynić się do podniesienia kosztów. Tektura falista będzie produktem wysokiej jakości, jeżeli producent zastosował odpowiednie łączenie.